Porady

Jak wybrać opakowania gastronomiczne?

Prowadzenie własnego punktu gastronomicznego wiąże się z koniecznością skupienia się na wielu aspektach. Wśród nich wymienia się wybór sposobu serwowania jedzenia. Gdy chodzi o lokale oferujące dania na miejscu, nie ma większego problemu – wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią zastawę, najlepiej pasującą do charakteru miejsca. Jednak w sytuacji, kiedy jesteś właścicielem punktu serwującego jedzenie na wynos, wtedy wybór odpowiednich opakowań może sprawić nieco więcej trudności.

Jako firma działająca na rynku od wielu lat doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne są opakowania jednorazowe dla gastronomii i sukcesu danego punktu z jedzeniem. Z tego względu oferujemy wytrzymałe torebki oraz koperty, które pozwalają wygodnie serwować dania typu fast food.

Dlaczego wybór odpowiednich opakowań do gastronomii ma tak ogromne znaczenie?

Oszczędność wody, prądu i czasu

Przede wszystkim wybór opakowań papierowych eliminuje konieczność odbioru ceramicznych naczyń od klientów. Po skończonym posiłku jednorazowe torebki lądują w koszu, podczas gdy zastawa musiałaby zostać umyta, aby móc ponownie ją wykorzystać.

Wyczyszczenie ceramicznych naczyń wymaga wykorzystania dużych ilości wody oraz prądu, jeśli lokal korzysta ze zmywarki. Aby zredukować koszty, lepiej zainwestować w opakowania jednorazowe dla gastronomii.

Wyeliminowanie konieczności zmywania wiąże się również z oszczędnością czasu. Dzięki temu pracownicy mogą w pełni skupić się na przygotowywaniu dań, zamiast tracić cenne minuty na mycie naczyń lub wkładanie ich i wyciąganie ze zmywarki.

Aspekt ekologiczny

Papierowe opakowania na hamburgery, hot dogi, popcorn czy frytki są bardziej ekologiczne niż ich plastikowe odpowiedniki. Pudełka wykonane z tworzywa sztucznego rozkładają się o wiele wolniej, co sprawia, że przez lata potrafią zalegać na wysypiskach śmieci. Natomiast papierowe torebki, jeśli nie są zatłuszczone, mogą zostać poddane recyklingowi. Rozkładają się też o wiele szybciej.

Co więcej, pudełka wykonane z tworzyw sztucznych zajmują o wiele więcej miejsca w koszach na śmieci. To z kolei może powodować szybsze wypełnienie pojemników w pobliżu punktu gastronomicznego, a więc zaśmiecanie okolicy. Natomiast papierowe opakowania na frytki, popcorn czy hot dogi łatwo jest zgnieść i zabierają minimalną ilość miejsca.

Inne zalety wyboru opakowań jednorazowych papierowych do serwowania jedzenia

Estetyka

Papierowe opakowania na popcorn, frytki czy hamburgery pozwalają na estetyczne zaserwowanie jedzenia. Dania dzięki przemyślanemu zaprojektowaniu torebki i koperty wyglądają atrakcyjnie, przyciągając wzrok. To z kolei wpływa na chęć złożenia zamówienia przez klienta.

Nasze propozycje posiadają dodatkowo efektowne nadruki, skutecznie zwracające uwagę na serwowane dania. Jednocześnie zastosowane grafiki informują osobę przygotowującą jedzenie, do której potrawy należy zastosować daną torebkę bądź kopertę.

Łatwość serwowania i jedzenia potrawy

Papier wykorzystywany przez nas do produkcji opakowań jednorazowych dla gastronomii jest wytrzymały, a jednocześnie delikatny. Jako materiał łatwo dostosowujący się kształtem do potrzeb idealnie nadaje się do serwowania jedzenia. Dzieje się tak, ponieważ szczelnie otula potrawę. To z kolei sprawia, że danie można bardzo łatwo nałożyć, a następnie wygodnie trzymać je w dłoni.

Kwestia ekonomiczna

Ważną kwestią, która sprawia, że coraz więcej właścicieli punktów gastronomicznych decyduje się na wybór papierowych opakowań do serwowania jedzenia, jest cena. Torebki i koperty są znacznie tańsze niż pudełka wykonane z tworzyw sztucznych, dlatego stanowią atrakcyjniejszą opcję.

Wybór tańszych, papierowych opakowań do frytek, hot dogów czy popcornu ogranicza wielkość inwestycji, jaką trzeba poczynić w działalność punktu gastronomicznego, a więc zwiększa zysk jej właściciela.

Kiel-Pak – producent opakowań jednorazowych dla gastronomii, któremu warto zaufać

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą różnorodnych opakowań papierowych na jedzenie. Zapewniamy, że proponowane koperty oraz torebki powstają z wytrzymałego papieru, który doskonale radzi sobie z działaniem tłuszczu czy wilgoci. Dzięki temu zarówno właściciele punktów gastronomicznych, jak i klienci nie muszą się martwić o rozerwanie opakowania w trakcie jedzenia.

Co więcej, serwowanie potraw w naszych opakowaniach jest wygodne. Właściciel nie musi inwestować w naczynia czy sztućce, które klienci musieliby zwracać. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie opakowania na hot dogi, hamburgery czy frytki, aby móc podawać przygotowywane jedzenie w łatwy sposób.

Wytrzymałe opakowania papierowe na jedzenie – Kiel-Pak

Zachęcamy do składania zamówień na oferowane opakowania jednorazowe dla gastronomii. Zapewniamy konkurencyjne ceny, szeroki wybór oraz sprawne dostarczenie produktów.

Co więcej, jako producent opakowań jednorazowych dla gastronomii dostępnych w ofercie proponujemy klientom wykonanie spersonalizowanego nadruku, odzwierciedlającego charakter prowadzonego przez nich punktu. Zapraszamy do nawiązania kontaktu!